relacje z wycieczek pieszych i rowerowych
10 12 2019

RelacjeLicznik:

18810

20049
32801

 Batalia Napoleońska Będomin
wycieczka rowerowa

Opis: data: 24 sierpnia 2019, długość: 39 km, liczba uczestników: 4, temperatura: 24-28,słońce
Trasa: Lubań - Nowy Barkoczyn - Niedamowo - Dębogóry - Wielki Klincz - Puc - Rekownica - Będomin - Rekownica - Grabowo - Kościerskie - Grabówko - Lubań
Statystyka: suma podjazdów: 350.4m, maks. wysokość: 232.5 m, min. wysokość: 179.1 m, długość trasy: 37.25 km, śr. szybkość: 6.28 km/godz, śr. szybkość jazdy: 10.84 km/godz, czas jazdy: 3 godz 26 min, czas postojów: 2godz 29min


Mapa trasy
Kliknij aby powiększyć autor:tdu za zgodą: Eko-Kapio

Profil trasy

Linki:     
Interaktywna mapa wycieczki z traseo.pl - kliknij tutaj     
Czas Pomorza - kliknij tutaj     
Odkryj Pomorze - kliknij tutaj     

Wrażenia z wycieczki
       Wyjątkowo przekładamy termin wycieczki z niedzieli na sobotę, a to z powodu odbywającej się w Będominie rekonstrukcji historyznej pt \"Batalia Napoleońska Będomin 2019\". Ponieważ jest to wycieczka rowerowa, zostawiamy samochód w Lubaniu by móc się wyżyć rowerami na trasie do Będomina.
       Na miejsce docieramy około godziny 14 i z miejsca wpadamy w wir obozowego życia. Widzimy żołnierzy armii pruskiej i francuskiej, widzimy damy w długich sukniach i służbę. Wokół namioty, przy których palą się małe ogniska i gotuje się strawa. Przenieśliśmy się w czasie do epoki Napoleona.
       Jesteśmy świadkami sądu polowego, na zdrajcy, a może szpiegu. Oglądamy bitwę, salwy z armat i karabinów (muszkietów ?). POdziwiamy musztrę. Są też elementy z II wojny światowej. Najbardziej podobał nam się jednak wykład, o tym, jak leczono rannych żołnierzy. Zaprezentowano nam narzędzia i przykład ich uzycia. .
       Wyjeżdżamy z żalem, impreza trwać będzie jeszcze kilka godzin, ale niestety, trzeba wracać. Po drodze jeszcze lody i kąpiel w Jeziorze Grabowskim. Udany wypad, pogoda piękna, chciałoby się jeszcze, ale to za tydzzień.
tdu

Zdjecia Tomka
Autor zdjęć: Ewa H, TDu - Tomekwykonał: TDu     email:tdu1311@o2.pl   


relacje ogladało: 60 osób
Strona dostępna pod adresami:   naszewedrowanie.glt.pl,   tdu.glt.pl,    tdu.ovp.pl

http://med4treat.top