20 października - Rowery, trasa w opracowaniu    Zapraszam !

16 października - Bułgaria rowerem, opowiada Krzysztof, na dokładkę trochę zdjęć z Drezna.   

13 października - Rowery, Kaszuby Jesienią - krótka i łatwa wycieczka, długość 40km. Start o godzinie 10.15   

09 października - Jeszcze raz Kreta, tym razem obejrzymy film pt. Grek Zorba, którego akcja dzieje się właśnie na tej wyspie.   Świetny film, wersja reżyserska, 2godz20min, szkoda że czarno biały

04 października - Na Lwyby, juz po raz szósty wybieramy się na wyprawę poszukiwawczo zbieraczą. W planie: pożegnanie lata, zbieranie grzybów, zwiedzanie okolicy, wieczorna biesiada. Tym razem będą to okolice Dziemian. Jedziemy na dwa dni 4 - 6 października.   Pogoda wspaniała, grzybów w bród, towarzystwo jak zwykle dopisało.

02 października - Miejsce narodzin Zeusa - Kreta, początek filmu 18.30   

25 września - Kreta - Zdjęcia i wrażenia z wyjazdu, prezentuje - Basia & Cezary.   Bardzo ciekawa opowieść, dużo zdjęć i filmów, wielkie dzięki !

18 września - Dzień Śliwki, zapraszam na placek ze śliwkami, jest też kilka tematycznych filmów, napoje oczywiście tylko śliwkowe.   Było śliwkowo i owocowo, fajny wieczór.

15 września - Rowery trasa w opracowaniu.   Nie odbyła się.

11 września - Spotkanie na werandzie, w planie film o Krecie.   

08 września - Świat Labiryntów - Bliziny, wycieczka rowerowa ok.40km   Fajne te labirynty, tylko drogo !

04 września - Spotkanie na werandzie   

01 września - Strzepcz - Lębork, dawno nie byliśmy w tamtych okolicach, a póki jeszcze lato mamy, trzeba wykorzystać czas na dłuższe wyjazdy ok.50km.   

28 sierpnia - Spotkanie na werandzie, w planie parę filmów z wyjazdu których ostatnio nie zdążylismy obejrzeć   

24 sierpnia - Batalia Napoleońska Będomin 2019   Wyjazd udany, ciekawe pokazy w Będominie i super pogoda, woda w jeziorze też cieplutka.

21 sierpnia - Oglądamy zdjęcia i filmy z naszego wyjazdu   

04 sierpnia - Wakacje 2019 - Lubelszczyzna północna   

31 lipca - Jak zwykle spotkanie na werandzie   

28 lipca - Kaszubskie Młyny 40km   

24 lipca - Miły wieczór na werandzie   

21 lipca - Żuławy wschodnie i Elbląg 40km   

13 lipca - Powtarzamy Otomino   

07 lipca - W Otominie pod namiotami, czyli spóźniona noc Świętojańska    wprawdzie nie nocowaliśmy ze względu na pogodę, ale do nocy i tak siedzieliśmy, wspaniały wieczór

03 lipca - Kolejny wieczór w ogrodzie lub na werandzie   

30 czerwca - Rowerami do Skarszew   Upał, upał, upał ... ale za to były dwie kąpiele w jeziorach i lody w Skarszewach

25 czerwca - Spotkanie na werandzie   Przez cały wieczór siedzieliśmy w ogrodzie, oaza zieleni w środku miasta, wspaniale. 20190619

16 czerwca - Rowerami wzdłuż Szkarpawy 55km, drugie podejście   

09 czerwca - Rowery, trasa w przygotowaniu.   

05 czerwca - Cygańskie klimaty - Papusza, kto nie widział, jest okazja do obejrzenia !.   

02 czerwca - Może jakieś rowery, ale to jeszcze nic pewnego.   

29 maja - Spotkanie w tą środę, wyjątkowo odwołane !.   

26 maja - Wycieczka statkiem po Szkarpawie, na trasie Gdańsk - Elbląg.   Bardzo ciekawy rejs, trochę było za zimno, ale dało się wytrzymac.

22 maja - Spotkanie jak zwykle, w planie film pt. Moja Syberia, opowiada Bogusław Włodarczyk.    

19 maja - Rowery, wzdłuż Szkarpawy 55km. Pogoda może być kiepska. Zobaczymy, to jeszcze kilka dni, może się wyklaruje.   Nie odbyła się, z powodu prognozy pogody, która okazała się niezbyt trafna. Można było jednak jechać. Przeniesiona na 2 czerwca.

15 maja - Spotkanie jak zwykle, obejrzymy pozostałe filmy z Gruzji, wykonane przez Wojtka.   

12 maja - Rowery, okolice Pasłęka.    Pogoda była niepewna, ale pojechaliśmy. W Pasłęku byliśmy na pysznych lodach. Deszczu w zasadzie nie było. Wycieczka udana, mogłoby być trochę cieplej ale i tak było ok.

10 maja - Wieczór filmowy, Kino Rosyjskie cz2, filmy nieznane a warte zobaczenia.   

08 maja - Spotkanie w naszej siedzie jak zwykle, obejrzymy zdjęcia i filmy z Majówki, mamy trochę materiałów filmowych z Gruzji, nakręconych przez Wojtka, Wyświetlimy też film zrobiony przez Marcina w czasie Przywitania Wiosny.    Frekwencja tym razem dopisała, było też co oglądać.

01 maja - Majówka Zachodniopomorska - 5dni, okolice Recza   Trochę zimno, ale pozatym wszystko ok. Wróciliśmy zadowoleni z wyjazdu.

28 kwietnia - Wycieczka rowerowa po Kaszubach, startujemy w Kczewie, ok 40km   Zimno i wietrzno, ale dało się wytrzymać.

26 kwietnia - Wieczór filmowy, Kino Rosyjskie, filmy nieznane a warte zobaczenia.   

24 kwietnia - Spotkanie poświęcone wspomnieniom z Gruzji, Wojtek pokaże nakręcony materiał wideo, pierwsza odsłona, jeszcze przed obróbką. Może jeszcze ktoś pokaże swoje zdjęcia, zapraszam. Porozmawiamy też o zbliżającej się majówce.   

10 kwietnia - Spotkanie jak zwykle od 18.00   

07 kwietnia - Inauguracja Sezonu Rowerowego. Naokoło Wyspy Sobieszewskiej, 38km. Ilość miejsc ograniczona.   Frekwencja dopisała, jeden szukał i nie znalazł bo byłoby 17 osób.

05 kwietnia - Zamiast wieczoru filmowego, zapraszam na spotkanie Stowarzyszenia Podróżników "Horyzont" o godz. 19:00 do Naszej Szkoły (Gdańsk ul. Ciołkowskiego 10) na relację kapitana Daniela Michalskiego z rejsu jachtem Lady Dana 44 na Antarktydę. Rejs ten był jednym z etapów rejsu dookoła świata przez przejście północno - wschodnie i za oba kręgi polarne, po spotkaniu wrócimy do Naszej Siedziby(ok 300m).   ciekawa prelekcja i slajdy.

03 kwietnia - Spotkanie jak zwykle, w programie degustacja win gruzińskich.   Wspaniałe wina, Old Tbilisi i Sahora, wypadły lepiej od win Mołdawskich, nowe filmy o Gruzji też się znalazły.

31 marca - Szlak Wzgórz Szymbarskich” cz. 5 15 km. Zbiórka PKS Gdańsk godz. 8,30   dobra pogoda, ognisko na trasie, tylko trochę za bardzo wiało.

27 marca - Spotkanie jak zwykle, w planie kolejny film z serii Wild China   

22 marca - Na Przywitanie Wiosny, wyjazd trzy dniowy, w planie wycieczka, topienie Marzanny i inne atrakcje.   Super wyjazd, wszystko poszło dobrze !

17 marca - Jubileuszowy spacer urodzinowy, zbiórka PKS Gdańsk godz. 9,30   Było ognisko i życzenia dla Jubilatów i dobra pogoda

13 marca - Kolejne spotkanie, jak zwykle od 18, w planie film z serii Wild China   

10 marca - Spacer pod Psem cz3, Arciszewo, zbiórka na miejscu o godzinie 12.00, dojazd samochodem. Jesli ktoś chciałby ze swoim pupilem, lub bez niego wziąść udział, a nie ma mozliwości dojazdu, proszę o kontakt !   Pogoda była niepewna, więc zmienilismy trasę, zrobilismy krótką pętelke koło Kolbud, jak zaczęło popadywać wróciliśmy szybko do samochodu.

08 marca - Wieczór filmowy, start o godzinie 19.00.   Kolejny film gruziński - Trzy Domy, fajny tylko jakiś krótki.

06 marca - Tym razem będzie to wyjątkowe spotkanie. Nastąpi na nim oficjalne otwarcie nowej siedziby. Jakiś ciekawy film też się znajdzie. Zapraszam !   

03 marca - Szlak Wzgórz Szymbarskich” cz. 4 14 km. Zbiórka PKS Gdańsk godz.8.30   Mimo chmur i chwilowej mżawki, wycieczka udana. Zauroczyła nas Reknica, meandry i las, niedoopisania. Na koniec ognisko niedaleko Jeziora Łapińskiego.

01 marca - Wieczór filmowy.   Kolejny film gruziński, bardzo się wszystkim podobał.

27 lutego - W planie mamy trzy tematy, zdjęcia z Batumi prezentuje Małgosia, Gruzja zdjecia i opowieści z wyjazdu opowiada Wojtek, na koniec Maroko film podróżniczy.   Nie wyszło tylko Batumi, Małgosia nie przyjechała. Za to opowieści Wojtka słuchali z uwagą wszyscy.

24 lutego - Spacer pod Psem cz3, Arciszewo, zbiórka na miejscu o godzinie 12.00, dojazd samochodem. Jesli ktoś chciałby ze swoim pupilem, lub bez niego wziąść udział, a nie ma mozliwości dojazdu, proszę o kontakt !   Niestety odwołany z powodu choroby.

22 lutego - Wieczór filmowy, kino gruzińskie, zaczynamy 19.00    Naprawdę ciekawy film, piękne zdjęcia, nastrojowy, pokazujący przemijanie ...

20 lutego - Szykuje się ciekawy pakiet zdjęć, zaczynamy od 18.00, zdjęcia od 19.00   Góry świata, to była nazwa prezentowanego pakietu zdjęć.

17 lutego - Wycieczka piesza, Zbiórka PKS Gdańsk 9.30   Fajna wycieczka, jak zwykle.

15 lutego - Wieczór filmowy    Świetny film, wart Oskara !

13 lutego - Gruzja i kolejne filmy Pakosińskiej.     Temat w zasadzie wyczerpany, ale coś się może jeszcze znajdzie na nastepne spotkania.

10 lutego - Spacer pod Psem cz2. Zbieramy się w tramwaju linii nr2 odjeżdżającym z Jelitkowa Pomorska godzina 10.24. Na trasie punkt widokowy Kozacza Gora, Dwór Zakoniczyn, nowe osiedla, zobaczymy postęp prac przy budowie trasy tramwajowej na Bulonskiej, a wycieczkę zakończymy żółtym szlakiem we Wrzeszczu. Długość trasy 12km.    Fajna trasa, psy się wybiegały, było nawet ciepło, można było się na trawie rozłożyć, tylko jeden etap błotnistej drogi do pokonania, ale daliśmy rade.

08 lutego - Piątkowy wieczór filmowy, Kino Gruzińskie.    

06 lutego - Gruzja i film Pakośińskiej cz2.   Obejrzeliśmy z rozpedu trzy odcinki.

03 lutego - Szlak Wzgórz Szymbarskich cz.2 Oliwa petla godz.9.00    Niestety nie wzięlismy udziału w tej wycieczce.

02 lutego - KTP Trampy 50 lat    Impreza udana, spokojna rodzinna atmosfera, moje gratukacje za te 50 lat i życzę kolejnych 50.

01 lutego - Wieczór filmowy, start 18.30, nie czekamy na spóźnialskich.    Trudny film, ale wart zobaczenia.

30 stycznia - Gruzińskie spotkania   Filmy o Gruzji.

27 stycznia - Spacer pod Psem, po TPK   Ze spaceru zrobiła się realna wycieczka, zrobilismy 10km, a w Pstrągarni poszlismy na piwo

25 stycznia - Wieczór filmowy godz.19.00   Film trudny, dający do myślenia i ciekawy.

23 stycznia - Spotkanie gruzińskie, przygotowania do wjazdu, film   Rozmowy o Gruzji, przygotowanie do wyjazdu, na koniec ciekawy film.

20 stycznia - Szlak Wzgórz Szymbarskich , wspak, cz.1    Spotkanie na trasie przy ognisku, zapraszam do relacji.

16 stycznia - Spotykamy się jak zwykle od 18, wrażenia ze Szwecji, zdjęcia itp   Super, dużo wrażeń, dużo zdjęć, fajny wieczór.

11 stycznia - Zdobywamy Szwecje, jutro płyniemy do Karlskrony ! Powrót w niedzielę.   

06 stycznia - Szlak Kartuski cz4 12km, odjazd PKM Wrzeszcz godz.9.16   W Gdańsku czarno, a w lasach Otomińskich biało, leży śnieg, może i na nartach dałoby się pojechać.

02 stycznia - Pierwsze spotkanie w Nowym Roku   Oglądaliśmy zdjęcia z Sylwestra, część z nich w relacji poniżej.

27 grudnia - Wyjeżdżamy na Sylwestra !    Pogoda taka sobie, za to humory dopisały, były wycieczki, były tańce, wspólne śpiewy przy gitarze i wiele innych.

24 grudnia - Wigilja dla samotnych, zapraszam tych co muszą samotnie spędzać Wigiję, na wspólne świętowanie. Zaczynamy o 18.00    Spotkaliśmy się o godz.19, każdy przyniósł co miał i zrobiło się z tego nawet sporo potraw. Śpiewaliśmy kolędy, było świąteznie i nastrojowo.

22 grudnia - Przedświąteczne ognisko w Otominie, trasa piesza ok 12km, startujemy o godz. 13 w Kokoszkach.   Z trudnością ale w końcu udało się zapalić mokre drzewo, zrobiliśmy też krótką wycieczkę po okolicznych lasach (6km).

19 grudnia - Spotkanie Wigilijne   Śpiewaliśmy kolędy, był barszczyk i uszka i tradycyjna kutia.

16 grudnia - Spacer, raczej pieszy, z psem.   W końcu wyszło na to że dołączyliśmy do Trampów, odbyliśmy fajny spacer na trasie do Gołębiewa. Pogoda zimowa, wspaniale ozdobione śniegiem drzewa.

12 grudnia - Zapraszam jak zwykle, w planie między innymi film z pieszej wędrówki po Skandynawii, (3500km) pokazywany w zeszłym roku na Kolosach.   

09 grudnia - Spotkanie z Św.Mikołajem. Zbiórka Wrzeszcz, odjazd PKM 9.16   Mikołaj przybył, ognisko się udało, prezenty też były, zdjecia w relacji.

05 grudnia - Jak zwyke zapraszam na turystyczne, i nie tylko, spotkanie, zaczynamy od 18.00